Villa Guama

Villa Guama to kompleks domków – hoteli rozmieszczonych nad Laguną del Tesoro. Mimo, że jak większość rzeczy na Kubie i Villa Guama lata swojej świetności ma dawno za sobą, nocleg w tym miejscu stanowi atrakcję samą w sobie. Cisza, spokój, ptaszki śpiewają, komary brzęczą ;-).
Po zjechaniu z autostrady nr 1 w kierunku Playa Larga po 17 kilometrach dojeżdżamy do dużego parkingu, który mógłby sugerować że wszyscy którzy tu dotarli wybierają się na nocleg w to samo miejsce. Jak się okazało, prawie wszyscy przybyli tam na farmę krokodyli a tylko nieliczni zostali na nocleg. Aby dobrzeć do celu należy jeszcze dopłynąć około 30 minut łódką – 5 CUC w jedną stronę.

Podczas meldowania się zaproponowano nam wycieczkę łódką o wschodzie słońca po lagunie opisując jaką to piękną florę i faunę będziemy mogli obserwować. Cena nie była wysoka – 5 CUC od osoby – więc bez namysłu się zdecydowaliśmy. I to był, choć niewielki, ale błąd. Przed kolacją ruszyliśmy jeszcze na spacer i wpadliśmy na pomysł, żeby popływać łódką również wieczorem. Okazało się, że wypożyczenie łódki na godzinę kosztuje 3 CUC i udało się nam bez pośpiechu opłynąć ten sam obszar co następnego dnia o wschodzie słońca.

Miejsce to jest jedyne w swoim rodzaju i zdecydowanie warte poświęcenia jednego dnia w każdym planie podróży – dłużej może zacząć się nudzić.

Nocleg lepiej zarezerwować wcześniej TUTAJ – bo jak to na Kubie – miejsca w domkach były, ale gdy jacyś turyści chcieli wykupić na miejscu nocleg to zostali poinformowani że już nie ma wolnych domków. Nocleg można wykupić z wyżywieniem lub bez – my mieliśmy ze śniadaniem i kolacją (cena bez napojów do kolacji). Bardzo podstawowe, ale zdatne do zjedzenia.

Kilka ogólnych wskazówek dotyczących wyjazdu na Kubę można przeczytać TUTAJ


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.